Author Topic: Servicii şi acoperire RDS&RCS, în Braşov  (Read 6437 times)

c@ml

• Administrator
  • Jr. Member
    • View Profile
    • Forum Brasov
Servicii şi acoperire RDS&RCS, în Braşov
« on: January 30 2009, 00:53:06 »
Aici putem discuta despre serviciile RDS&RCS, cu referire la judeţul Braşov: acoperire, performanţe, zone cu probleme etc.

Bineînţeles, nu vă aşteptaţi la soluţii: pentru asta apelaţi cu încredere la serviciile de suport tehnic ale operatorului!
În acest topic ne dorim doar o discuţie libera şi la obiect între utilizatorii din Braşov, pentru a putea împărtăşi impresii, sfaturi şi până la urmă, chiar soluţii sau tips and tricks-uri pentru unele probleme tehnice.
« Last Edit: February 03 2009, 12:58:03 by c@ml »

marceloo

• Jr. Member
  • **
  • Mi-am luat 4x4▲
    • View Profile
Re: Servicii şi acoperire RDS&RCS, în Braşov
« Reply #1 on: February 13 2009, 11:24:25 »
Eu de la RDS am cablu, telefon fix si internet; mobil n-am vrut ca mai am deja 2, unde draq sa-l pun si pe al treilea?
Internetul mai pica, in fine asta e ca e internet pentru acasa, nu-i bai. Telefonul fix si cablul tv nici nu ma incanta nici nu ma deranjeaza, dar mi se pare hilar rau de tot ce se intampla cu factura de telefon/internet! E o varza totala! Pentru ianuarie de exemplu platesc convorbirile pe noiembrie, abonamentul de telefon pe decembrie (asta e gratuit dar asa apare pe factura) si abonamentul internet pe ianuarie! :D Tare, nu?

neK

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: April 25 2009, 23:48:27 »
Eu unul nu am deloc probleme cu RDS, zona in care stau nu prea are probleme si daca ele se ivesc, se ivesc odata la 4-5 luni.
Singurul lucru mai "pa" este Digi Mobil, care are o arie de acoperire foarte mica...

Rigips

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #3 on: April 28 2009, 16:22:41 »
Si mie imi merge ok net-ul, nu am probleme. Fix-ul il folosesc f. rar, iar mobil nu mi-am luat ca n-am avut timp sa merg la ei; parca primisem un pliant la un moment dat in care ziceau ca-i gratis dar nu am ajuns sa vad de spre ce e vorba.
In ce conditii iti dau telefoanele alea? Sunt bune de ceva, se merita?

neK

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: May 01 2009, 00:55:30 »
Oferta e buna, telefoanele depinde de abonamnet, alea de 9 sunt cam varza... semnalul este prost dar in perasamblu este ok. Telefonul il aduceau acasa pana acum si este gratuit, acum cred ca trebuie sa mergi la ei...

nicalai

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: November 26 2009, 13:56:43 »
In telefonele pe care le-au dat la inceput, Huawei 1220s, poti sa bagi un card micro SD si astfel poti sa iti schimbi soneriile si wallpaperul. Telefonul poate reda chiar si melodii daca sunt in format vma ( cu audio graber parca merge sa le modofici formatul ). Deocamdata nu am gasit aplicatii pt acest telefon  ::).

Rigips

• Global Moderator
  • Hero Member
    • View Profile
« Reply #6 on: November 27 2009, 00:23:27 »
Apropo, am inteles ca pentru abonamentele de FiberLink 2 (ala mai scump), este gratuit accesul la internet mobil. Toate bune, numai ca au ramas fara modemuri pentru internet mobil, cel putin asa era acum vreo 2 saptamani.
Stie cineva daca au acum? S-a abonat careva recent?

claye

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: November 28 2009, 12:02:50 »
In Rulmentu nu poti accesa internetul decat cu modemu.Da am auzit ca RDS va pune si acolo cat de curand.

marceloo

• Jr. Member
  • **
  • Mi-am luat 4x4▲
    • View Profile
« Reply #8 on: February 11 2010, 15:12:32 »
Are cineva idee cum te poti abona la telefonia mobila RDS??? De o luna ii sun sa intreb cand primesc telefoane mobile si nicio sansa... cand primesc, se dau in aceeasi zi! Si cica singura modalitate e sa sun la relatii cu clientii ca sa intreb, mi-au spus ca nu-i deranjez si pot suna 24/24... astia ori fac misto de mine ori nu stiu ce sa mai zic.  :dash1:

nicalai

• Jr. Member
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: February 12 2010, 12:56:02 »
ma mir ca nu mai au telefoane pt ca eu de fiecare data cand am fost pe la ei aveau cateva lazi cu telefoane. si-or fi dat seama ce porcarii sunt si s-au gandit sa le retraga pt ca ma indoiesc ca a fost cererea atat de mare incat sa ramana fara. oricum, cred ca cea mai buna idee ar fi sa dai o fuga pe la ei pe la sediu, in centrul civic, langa pasajul hidromecanica.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18